Se afișează postările cu eticheta romani. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta romani. Afișați toate postările

sâmbătă, 1 decembrie 2012

de 1 decembrie

Titlul meu
Azi trebuie să ne gândim și la românii care duc o viață foarte grea și plină de lipsuri, asta este și țara lor, aici trăiesc și ei.
La mulți ani! tuturor românilor, oriunde v-ați afla.



Unii, mai harnici, au prins o zi liberă și au tăiat porcul.
Să îl mâncați cu poftă!

luni, 12 noiembrie 2012

Maramures, ţara românilor

Am fost pentru prima oară în Maramureş şi pot să spun că rămâi cu multe regrete după ce vizitezi ţara asta. Regretele sunt pentru faptul că în restul ţării nu mai exista tradiţiile, deschiderea şi respectul pe care îl găseşti în  Maramureş....parcă este altă ţară, cu mult mai bogată din toate punctele de vedere.

Biserica din lemn a mănăstirii Bârsana

Interiorul bisericii mănăstirii Bârsana

Mănăstirea Bârsana

Dimineaţă ceţoasă în Maramureş

Morning mist

Maria Arba

Maria Arba

Ansamblul popular din Călineşti

Hora

Interior