Se afișează postările cu eticheta gradinita. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta gradinita. Afișați toate postările

joi, 6 decembrie 2012

6 decembrie, de moş nicolae

După ce am sărbătorit Moş Nicolae la grădiniţă am ieşit la o mică plimbărică pentru că soarele ne-a făcut puţin cu ochiul.....





joi, 12 ianuarie 2012

Moş Crăciun

Moş Crăciun te aştept să vii
Pe o rază de lumină
Vino cu desaga plină
Să-mi aduci multe jucării.

Moş Crăciun în seara asta
Bate-ncet la orice geam
Şi întreabă dacă-n casă
Sunt ori nu copii şi lasă
Daruri pe la cine spune
Cântece şi-o poezie.


Setup: 
Canon 50D, Canon 24-105mm L





aparate foto

Moş Nicolae

De un timp ghetele mele
Parcă poartă-n vârfuri stele
N-ai ghicit secretul meu?
Că le lustruiesc mereu.

Îmi tot zice mie tata
Trebuie să fie gata
Că azi, mâine în odaie
Vine moşul Nicolae.



Setup: 
Canon 50D, Canon 24-105mm L





aparate foto

vineri, 30 septembrie 2011

Prima zi de grădiniţă

     Nu este greu să surprinzi trăirile şi nesiguranţa copiilor care încep prima zi de grădiniţă. Lumea lor este bulversată şi sunt puţin singuri şi fragili.
     Fii curajoasă fata mea!


Setup: 


aparate foto